Hírek : A SZERETET HATALMA |
A SZERETET HATALMA
Csillag 2008.04.20. 12:11
"A szeretet az egyetlen, ami növekszik, több lesz, ha másoknak is adunk belőle." Tanuljunk meg szeretni és szeretetet elfogadni!!!
Hogyan adhatunk több szeretetet, és hogyan kaphatunk ennek révén mi magunk is többet ebből a megfoghatatlan, drága portékából?
"A szeretet soha el nem fogy"
1. Meglepetések, bókok
Dicsérje meg a postást. Tegyen valamit a gyerekek párnája alá. Bókoljon az üzletben a pénztárosnőnek. Egy szociológiaprofesszor szerint ezek olyan apróságok, amelyekkel romantikát vihetünk a mindennapi életbe. Ezekből a látszólag mellékes, barátságos megnyilvánulásokból alakul ki a későbbiek során a szeretet. Már egy barátságos biccentés az utca túloldalára kifényesítheti ismerősünk napját. És mi is jobban fogjuk érezni magunkat.
2. Jótékony aktivitás
Gyűrjük fel ingujjunkat és takarítsuk fel a padlót. No, nem a saját lakásunkban, hanem a barátnőnknél, aki a minap éppen emiatt siránkozott. Vagy kísérjük el a hivatalba, ahol valamit el kell intéznie, és segítsük az ügyintézésben. Saját magunknak is jó érzést teremtünk, ha segítünk a embertársainknak, ugyanakkor a barátnő, a szomszédasszony vagy az anyósunk ellágyul, mert segítséget kapott.
3. Program együtt
Menjünk el együtt kaktuszkiállításra, vagy egy másik, szerintünk egyébként rémes rendezvényre, ami a partnerünknek fontos. Golfpálya, kiállítás, autószalon, mindegy: egyébként időpazarlásnak tekintenénk. De ha elkíséri a társát, az kevesebb terhet képvisel az ön számára, mint amekkora örömet, többletet ez a másiknak jelent. Hirtelen meghallja és megérti mindazt, amit a kapcsolatukról folytatott beszélgetések során egyébként sohasem mondott volna el. Megnyílik ön előtt, mert úgy érzi, értékelik, komolyan veszik.
4. Adjunk lelki „édességeket!”
Mégpedig bókokkal körítve. Beszéljük meg a másokkal kapcsolatos apró jó dolgokat, mint például: „Milyen szimpatikus a hangod.” Vagy: „Csodálatos hallgatóság vagy.” Meséljük el másoknak is ezeket a dicséreteket. És bókoljunk a harmadik személy jelenlétében is. „Dicsérj meg valakit négyszemközt, és az örök életre a barátod lesz, dicsérd meg mások előtt, és egész életében segíteni fog.”
5. Oszd meg másokkal, amid van!
„Semmi sem tesz olyan jót, mint a jótékonyság” – állítja egy szociológus kutató. Azt tanácsolja, hogy hetenként egyszer valamit áldozzunk fel, ajándékozzunk el vagy adományozzunk. Ruhát, bútort, könyvet, pénzt. Még jobb: tevékenykedni, például gyereket patronálni, kórházban segédkezni, olyan beteget látogatni, akinek semmilyen rokona sincs. Vagy hetenként egyszer valakit ebédre meghívni, aki egyedül él.
A pénzt ne átutalással juttassa el, hanem személyesen adja le a szervezetnél. „A szociális tevékenységet úgy végezze, hogy az ne csak másokat töltsön el örömmel, hanem saját magát is.”
6. Szánj időt a másikra!
Töltsön el egy napot a barátnőjével, akinek a hangja olyan kétségbeesetten csengett a telefonban. „Ma azt tesszük, ami neked örömet okoz”. Viselkedjen úgy, mintha szabadságon lennének. Mintha a nyaralóhelyen nem lenne sem számítógép, sem TV. „Az uszoda, a teázás, a séta értékes kikapcsolódást jelent.”
7. Érintsük meg!
Amikor a partnerének görcsös fájdalmai vannak, masszírozza meg a tarkóját. „A szeretetteljes érintés királyi út a szerelemhez” – állítja a pszichológus. A tanácsa: érintse meg a partnerét, családtagjait, amikor elmegy mellettük, ölelje meg, vegye karjaiba őket, a barátait is. A tudatos érintés megértést és bizalmat jelez. Mérések bizonyítják, hogy a másik teste azonnal reagál: boldogság-hormonok kezdenek szétáramlani benne. Az érintés megsimogatja a lelket.
|